Değerli Öğrencilerimiz,

Ankara Medipol Üniversitesi, üniversitedeki projelerde veya akademik pozisyonlarda tam zamanlı görevi olan başarılı öğrencilerini desteklemek amacıyla  BAP Lisansüstü Teşvik Burs Programı kapsamında farklı oranlarda burs imkanı sunmaktadır.

Başvurular, Üniversitenin İnternet sitesinde yayınlanan eğitim öğretim yılı akademik takviminde başvuru yapılan programa ait olan Güz Dönemi Ders Seçimi ve Bahar Dönemi Ders Seçimi şeklinde belirtilen haftalarda MEBİS üzerinden yapılır. 

Ancak bu burs tüm öğrencilerimize açık olmayıp, sadece üniversitemizin araştırma merkezlerinde ve anabilim dallarında tam/yarı zamanlı olarak çalışan öğrencilerimize özeldir. Ayrıca tam/yarı zamanlı çalışsa da, klinik lisansüstü programlarında (TUS, DUS, Klinik Psikoloji, Klinik Eczacılık, Ortodonti, Ağız Diş ve çene Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Bilişsel Rehabilitasyon vb. klinik branşlar) okuyan, kayıtlı olduğu programda birden fazla başarısız dersi bulunan veya hala özel öğrenci statüsündeki öğrencilerimiz bu kapsamın dışında olduğundan başvuru formuna ulaşamayacaktır.

Burs teşviki ile ilgili başvuru koşulları ve diğer detaylar BAP Lisansüstü Teşvik Burs Programı Yönergesinde yer almaktadır.

Daha önce özel öğrenci olarak ders almış ve başarıyla vermiş; ancak daha sonra YÖK tarafından yayınlanan yönetmelik nedeniyle derslerinin tamamını saydıramayan öğrenciler, aynı dersleri tekrar aldıklarında ders ücreti ödemeyeceklerdir. Ancak bunun sağlanabilmesi için öğrencinin bağlı olduğu Enstitü üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. .

Başvurular MEBİS üzerinden “BAP LİSANSÜSTÜ TEŞVİK BURSU” sekmesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında istenen Örnek özgeçmiş formatına buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki başvuru koşullarını sağlıyor ancak yine de başvuru formuna ulaşmakta problem yaşıyorsanız [email protected] adresine bildirebilirsiniz.

BAP Destekleri Uzman Yardımcısı:

Danışman Anabilim Dalı Başkanı Değerlendirmesi;

-Değerli Hocalarımız,

Öğrencileriniz burs başvurusu yaptıklarında size otomatik olarak bilgilendirme maili gelmektedir. Değerlendirmelerinizi sadece MEBİS’ten yapabilirsiniz.

Değerlendirme ekranına mebis.ankaramedipol.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra ‘Akademisyen >Danışmanı Olduğu Öğrenciler’ kısmından aşağıdaki şekilde ulaşabilirsiniz;

ÖNEMLİ: Bu destek tüm öğrencilerimize açık olmayıp, sadece üniversitemizin araştırma merkezlerinde ve anabilim dallarında tam zamanlı olarak görevli olan öğrencilerimize özeldir. Bu nedenle öğrencinizin çalışma şekli ve yerini değerlendirme ekranından teyit etmeniz büyük önem taşımaktadır.

Anabilimdalı başkanı hocalarımız değerlendirme ekranları;